Jeśli chcesz zostać domem tymczasowym

Bycie Domem Tymczasowym to ciężka praca i wielkie wyzwanie, ale radość              z uratowania kociego życia jest bezcenna.

Kiedy decyzja o byciu Domem Tymczasowym zapadła i z pomocą wolontariuszy GPK Mrau stajesz się opiekunem któregoś ze wskazanych przez nas najbardziej potrzebujących paluchowych podopiecznych, pamiętaj że:

 • Dom Tymczasowy jest zobowiązany do regularnych relacji o stanie zdrowia i postępach kota.

Pozwali nam to na równie regularne umieszczanie informacji na stronach GPK Mrau oraz efektywne zbieranie funduszy na leczenie tymczasowego podopiecznego. (Prosimy o przesyłanie wiadomości ze zdjęciami na adresy: k.nizinska(małpka)onet.eu i polus.asia(małpka)gmail.com)

 • Dom Tymczasowy jest zobowiązany do terminowego dostarczania oryginałów faktur za wydatki do refundacji

Z faktur rozliczamy się w trybie comiesięcznym – na początku każdego miesiąca, za poprzedni. Oryginały musimy otrzymać zwykle do 3-go dnia kalendarzowego, refundacje opłaconych uprzednio przez Dom Tymczasowy faktur następują niedługo po dostarczeniu przez nas dokumentów do Fundacji. Faktury dostarcza się opiekunowi DT lub innej osobie wskazanej przez opiekuna. Dane do faktury VAT do refundacji podaje opiekun DT. Nie realizujemy faktur przelewowych. UWAGA! Prosimy o faktury zbiorcze z danej lecznicy, nawet pomimo osobnego opłacania wizyt.

 • Dom Tymczasowy zawsze może liczyć na wsparcie merytoryczne i psychiczne wolontariuszy GPK Mrau

Wypożyczenie sprzętu (klatki, kuwety, miski), porady, pomoc dla DT na czas wyjazdów, nieobecności, pomoc w transporcie kotów – w miarę możliwości i po wcześniejszym uzgodnieniu. Masz pytania, prośby, wątpliwości – śmiało dawaj znać, wspólnie coś poradzimy. Jest nas garstka i wszystkie dzielimy czas na życie prywatne i koty schroniskowe lub wolno żyjące, ale jeśli tylko możemy w czymś pomóc- chętnie to zrobimy!

 • Dom Tymczasowy musi się liczyć z tym, że kot może pozostać pod jego opieką przez kilka miesięcy, będzie wymagał czasochłonnej opieki, diagnostyki i leczenia
 • Przygotowanie ogłoszeń i ogłaszanie kota do adopcji leży po stronie domu tymczasowego, który naturalnie zna zwierzę najlepiej

Pomagamy w nagłaśnianiu kotów do adopcji, wyborze domu, rozmowach i wizytach przed/po adopcyjnych, jeśli tylko opiekun w domu tymczasowym ma takie życzenie. Nie naciskamy na wybór konkretnego domu i nie rościmy sobie prawa do stawiania wymagań dla domu stałego w imieniu opiekuna w DT.

Bardzo liczymy na Twoją pomoc w promowaniu GPK Mrau i idei naszego istnienia, podopiecznych grupy, a także Twojego podopiecznego. Wspólny wysiłek zwiększa szanse na ratowanie Paluszków.

Pomoc kotom z miejskiego schroniska wiąże się z koniecznością dopełnienia formalności w samym schronisku, które nie ma możliwości wydawania zwierząt na tzw. „tymczas”, dlatego przeprowadzimy Cię przez proces adopcyjny i wytłumaczymy z czym wiąże się adopcja z Palucha.

Doskonale rozumiemy, że opieka nad kocim choruskiem wiąże się z emocjami i potrafi przerodzić się w relację, której nie zawsze umiemy sobie odmówić. Dlatego jeśli okaże się, że Twój tymczasowy podopieczny staje się Twoim rezydentem – prosimy – daj nam o tym znać.

 

GPK Mrau może zrefundować koszty:

 1. Diagnostyki, leczenia, kastracji, rehabilitacji  – w ustalonym zakresie
  Przed wykonaniem badań i zabiegów DT powinien skonsultować się z GPK Mrau, podając spodziewaną kwotę kosztów za dane badanie lub zabieg- kiedy tylko to możliwe *
  Wiele  badań i zabiegów można wykonać tanio w lecznicach współpracujących lub samodzielnie albo z pomocą wolontariuszy GPK Mrau (np. zastrzyki i kroplówki)
 2. Karmy specjalistycznej **
 3. Preparatów feromonowych i konsultacji behawiorstycznych (w uzasadnionych przypadkach)

GPK Mrau nie refunduje kosztów:

 1. Karmy bytowej, żwirku i przedmiotów codziennego użytku kota (miski, kuwety, etc.)
 2. Zabezpieczenia okien i balkonów (osiatkowanie, blokady okien)
 3. Transportu
 4. Zniszczeń mienia DT dokonanych przez koty

* Prosimy o informację przed poniesieniem kosztu, abyśmy mogli wrócić z informacją o naszej wydolności finansowej i możliwości refundacji. Zdajemy sobie sprawę z różnorodności sytuacji i tego, że nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiednio wcześnie wszystkiego zaplanować tym bardziej skoro mamy do czynienia z kocim zdrowiem i życiem.

** Prosimy o informację przed zakupem specjalistycznej karmy – jeśli jest ona konieczna.

W niestandardowych przypadkach podchodzimy indywidualnie do możliwości refundowania kosztów innych niż powyżej (na przykład: pomoc behawiorysty) oraz kosztów zwykle nierefundowanych. Śmiało pytaj!

W przypadku koniecznej wizyty u weterynarza specjalizującego się w danej dziedzinie (okulista, kardiolog, ortopeda, radiolog etc.) chętnie doradzimy dokąd się udać. Wychodzimy z założenia, że dbałość o jakość usługi pozwala zaoszczędzić fatygi DT, stresu podopiecznemu wynikającego z licznych wizyt lekarskich, a przede wszystkim skraca drogę do postawienia trafnej diagnozy.

Bardzo dziękujemy za pomoc okazaną schroniskowym kotom i pochylenie się nad ich losem! 🙂  

Wolontariusze Grupy Pomocy Kotom MRAU