Dziadek Kostek – nowy podopieczny

Poznajcie rudego seniora- Dziadka Kostka.
Kostek trafił do schroniska wraz z czworgiem innych kotów po śmierci ich wspólnego opiekuna. Cała piątka była w fatalnym stanie psychicznym- zupełnie nie radząc sobie z zaistniałą sytuacją. Na tle pozostałych Kostek i tak nie radził sobie najgorzej- najgorzej natomiast wyglądał i czuł się fizycznie. Wstępna diagnostyka pokazała zachwiane parametry nerkowe, kot był regularnie nawadniany, wkrótce wrócił do „względnej normy”. Dni mijały, całą piątka trafiła do pokoju adopcyjnego, ale od ponad trzech tygodni tylko dwoje z nich miało szczęście zostać zabranych do domów nowych opiekunów.
Jasnym było, że Kostek jest najstarszy ze stadka i że ocenienie go na ok. 12 lat było i tak dość „delikatne”. Niestety od tamtego czasu nie przybrał na wadze, sporo polegiwał na jednym boku, miał epizody przypominające duszności- jego ogólny stan był dość niepokojący, a nic nie zwiastowało kolejki chętnych by dać Kostkowi dom (najchętniej z „siostrą”), diagnostykę i mnóstwo ciepła.
I tak, z potrzeby serca, sobotnim popołudniem Kostek pojechał do domu jednej z wolontariuszek.
Pierwsze wizyty u pozaschroniskowych weterynarzy wykazały, że problem zdrowotny umiejscowił się na tarczycy Kostka i ma postać guza. Wyniki pod tym kątem- fatalne (T4 240.00 gdzie norma 10 do 30 i fT4 6.00 przy normie 1 do 3)!
24go czerwca Kostek pojedzie na USG tarczycy i przewodu pokarmowego, dopiero wtedy będzie można zadecydować jakie leczenie wdrożyć.

Dziadka Kostka możecie wspierać poprzez darowizny:
– zakup cegiełek na Allegro http://charytatywni.allegro.pl/listing?sellerId=28995844&query=kostek
– wpłatę bezpośrednio na nasze konto 93 2030 0045 1110 0000 0255 7970 W TYTULE: darowizna – dla Grupy Pomocy Kotom MRAU, dla Kostka (oczywiście Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt-Viva!)
– wirtualną adopcję http://mrau.com.pl/?page_id=854, prosimy o kontakt na gpkmrau@o2.pl